Archiwum


Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 5 kwietnia 2024 r. w szpitalu w Belsku – Białej zmarł ojciec Dobrosław Stanisław Mężyk OFM. Pogrzeb zmarłego odbędzie się w Katowicach – Panewnikach w środę 10 kwietnia o godz. 1030 w Bazylice p. w. św. Ludwika Króla. Wcześniej ciało zmarłego zostanie przewiezione do kaplicy Szymona na Kalwarii Panewnickiej. W niej o godz. 945 zostanie odprawiony różaniec, a o godz. 1015 nastąpi wyprowadzenie ciała z kaplicy do kościoła. Po mszy ciało zostanie złożone na cmentarzu w Starych Panewnikach.

Ojcze Dobrosławie. Każdy Twój pobyt w parafii p. w. św. Barbary był wielkimi rekolekcjami. W sposób prosty i zrozumiały dla każdego wskazywałeś nam drogę do Boga i sposób, w jaki zasłużyć mamy na zbawienie. Potrafiłeś każdego cierpliwie wysłuchać. Odszedłeś do domu Pana tego samego dnia, co błogosławiona Julianna z Mont Cornillon, pustelnica. Właśnie ona, jako przełożona, w następstwie swoich objawień, wystąpiła do lokalnego biskupa o wprowadzenie święta Bożego Ciała, które po raz pierwszy obchodzono w Liege w 1247 r. BÓG ZAPŁAĆ.NIEDZIELA PALMOWA 2024
W niedzielę 3️⃣ września podczas uroczystej Mszy świętej wspólnie z księdzem Dariuszem dziękowaliśmy za 4️⃣0️⃣ lat jego życia 🎂 Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a św. Barbara i św. Jan Maria Vianney niech prowadzą go na kapłańskiej drodze i wypraszają u Boga obfite łaski dla niego 🙏

📣🔥Przywitaliśmy również serdecznie i uroczyście ks. Pawła Ścibora, który został mianowany nowym wikariuszem w naszej parafii! Polecamy go Waszej gorącej modlitwie, życząc potrzebnych łask Bożych i światła Ducha Świętego na każdy dzień posługi ⛪️

Dziękujemy również ks. Czesławowi za dwa lata spędzone w naszej wspólnocie i zaangażowanie w jej rozwój 🤝, któremu niestety nowe obowiązki nie pozwoliły pojawić się na uroczystości.


📷 Fot. Paweł Mielczarek


MASZ MIĘDZY 16 a 35 LAT
– te WYDARZENIA SĄ DLA CIEBIE!

 • FILM pt. NIEBO NIE MOŻE CZEKAĆ – historia Carla Acutisa; na ekranach KIN!
 • 3 czerwca – spotkanie MŁODYCH na POLACH LEDNICKICH
  zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/Gndt2JQk9Z
 • 8 czerwca – Mysłowice – Park Słupna
  BĄDŹ JAK JEZUS – darmowy koncert / piknik rodzinny od godz. 1500 🙂
 • 9 czerwca – Gliwice
  koncert zespołu: Hillsong United
 • 17 – 18 czerwca – Jaworzno
  STREFA ZERO – strefa-zero.com
 • 3 – 9 lipca – Kokotek
  FESTIWAL ŻYCIA – super wydarzenie dla młodych – zajrzyj na stronę: festiwalzycia.pl
 • 8 lipca – Wrocław
  ChwałaMU – sześć niesamowitych godzin!
 • Strona: mlodzidlamlodych.pl – zobacz co się dzieje!

Powyższe wydarzenia są także na FACEBOOKU – nie przegap! 🙂


STANOWISKO KOMISJI EPISKOPATU POLSKI
w związku z publikacjami dotyczącymi
św. Jana Pawła II


stanowisko_kep_jan_pawel_II_wielki_14_marca_2023

ZAPROSZENIE
na Niedzielę Palmową Młodych 2023


abp_zaproszenie_niedziela_palmowa_mlodych_2023


KOMUNIKAT ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

Komunikat


MSZA ŚWIĘTA
W INTENCJI
śp. abpa JÓZEFA GAWLINY

W najbliższą niedzielę tj. 19 marca obchodzimy 90. rocznicę konsekracji i ingresu bpa Józefa Gawliny, biskupa polowego Wojska Polskiego w latach 1933 – 1946. Z tej okazji zostanie odprawiona msza św. o godz. 1200 w intencji śp. abpa Gawliny.

19 marca 1933 r. ówczesny proboszcz naszej parafii, w naszym kościele został konsekrowany przez Prymasa Polski Kardynała Augusta Hlonda na biskupa polowego Wojsk Polskich. W naszym kościele od dzisiaj możemy oglądać wystawę poświęconą temu wielkiemu wydarzeniu oraz samemu Arcybiskupowi J. F. Gawlinie.

Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła umieszczamy relację fotograficzną naszej wystawy.


INFORMACJE
DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Jesteśmy już po piątym spotkaniu w kościele – przed nami ostatnie spotkania w grupach. Robimy starannie – z serca – zadanie z KATECHEZY 5. Bierzmowanie będzie w sobotę 25 marca o godz. 1500 (przychodzimy o godz. 1440 do kościoła). Próba ze świadkami będzie w czwartek – 23 marca – o godz. 1845 w kościele (po próbie spowiedź święta). Rozmowy indywidualne są w sobotę 11 marca – cała grupa przychodzi do kancelarii PUNKTUALNIE o wyznaczonej porze, tzn.: godz. 930 – grupa Szymona; godz. 1000 – grupa Olafa; godz. 1030 – grupa Amelii; godz. 1115 – grupa Tomasza; godz. 1230 – grupa Wiktora; godz. 1300 – grupa Kamila; godz. 1330 – grupa Pawła. Spotkanie dla rodziców w kościele 13 marca o godz. 1900! Przeżywajmy dobrze czas Wielkiego Postu, aby nasze serca przygotować na dzień bierzmowania, a także na radosny czas wielkanocny 🙂

Katecheza 1     Katecheza 2     Katecheza 3     Katecheza 4     Katecheza 5program_wizytacji_kanonicznejrekolekcje_wielkopostne_2023


 
 
 
 
 
 
Drodzy dobroczyńcy, chwała niech będzie Jezusowi Chrystusowi.

Jestem Wam nieskończenie wdzięczna za wszystko, co robicie w związku z moją edukacją pielęgniarską. Obecnie jestem na pierwszym roku. Niech Pan zwróci Wam wszystko, ponad wasze oczekiwania za to, co dla mnie robicie. W jedności modlitwy, ofiary i radości.

 

Wasza córka i siostra
Flavie 
 
 

 
 
 
 
Prosimy o wysłuchanie pozdrowień od Siostry Przełożonej, która prowadzi Flavie w trakcie Jej studiów w Kamerunie

 
 
 


 
 


Flavia

Flavie jest studentką z Afryki. Sytuacja materialna nie pozwala jej na samodzielne opłacenie studiów. Dlatego nasza parafia podjęła się comiesięcznego trudu finansowego wsparcia Flavie na czas jej studiów.

 
 
 
 

Nanga Missingne
Flavie. Chante – Marie

Sobota, 16 lipca 2022

Moi Dobroczyńcy,
Moi Drodzy Dobroczyńcy,

Jestem Wam niewymownie wdzięczna za wszystko, co nie przestajecie czynić dla mnie, żebym mogła się kształcić w Wyższej Szkole Zarządzania w Bostona.

Tysiąckrotne dzięki i niech Bóg Wam to wynagrodzi wysłuchując Wasze modlitwy obdarzając Was wiarą, zdrowiem … i długim życiem.

Niech Bóg Was błogosławi … zjednoczeni w modlitwie.

Wasza córka i siostra


WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO TARSYCJUSZA

Z okazji wspomnienia świętego Tarsycjusza MINISTRANCI przeżywali swoją uroczystość w Niedzielę Chrystusa Króla na Mszy o godz. 1045. Przed Mszą na probostwie było spotkanie z Rodzicami przy kawie i dobrym ciastku. Była to szczególna uroczystość, gdyż podziękowania za 18 i 16 lat służby przy ołtarzu (w tym osiem jako Animatorzy) otrzymali Paweł i Dominik. Przywitaliśmy nowych Animatorów: Olivera, Szymona i Olafa życząc, by owocnie pełnili powierzoną im przez Księdza Arcybiskupa funkcję. Z radością przyjęliśmy do grona ministrantów Mateusza, Oskara i Jakuba, którzy złożyli swoje przyrzeczenia. Wszyscy ministranci odnowili swoje przyrzeczenia i otrzymali błogosławieństwo księdza Proboszcza. Czekamy teraz na nowych KANDYDATÓW! Zapraszamy na zbiórki w soboty o godzinie 900 🙂 Zdjęcia zrobione po Mszy dostępne są w galerii poniżej.


ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 2022

Fotorelacja


NIEDZIELA Z OWIECZKĄ

Raz jeszcze bardzo gorąco ZAPRASZAMY DZIECI na NIEDZIELĘ Z OWIECZKĄ o godzinie 1030! Zapraszamy także w niedzielę, do tworzonej scholki parafialnej: dzieci, które chcą więcej pośpiewać, przychodzą już na godzinę 1000; uczymy się piosenek, które później śpiewamy w czasie mszy św. o 1045. Chcemy być radosnymi przyjaciółmi Jezusa, i śpiewać na Bożą chwałę. Po Mszy losujemy nagrody i rozdajemy obrazki z konkursem na kolejną niedzielę 🙂 !
WYBORY
DO PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ 2022

Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej


KONSEKRACJA NOWEGO OŁTARZA

W 125. rocznicę drugiej konsekracji naszej Świątyni, Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc dokonał poświęcenia nowego ołtarza oraz ambony. Zamieszczamy zdjęcia z tej Uroczystości, która odbyła się w dniu liturgicznego wspomnienia świętej Barbary. Dziękujemy dobremu Bogu, oraz tym, którzy przyczynili się – przez pracę, modlitwę i ofiarę – do pięknego wyglądu naszego prezbiterium.


Dnia 6 kwietnia 2013 r. rozpoczynając Konwent Wielkanocny Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc nadał imię Księdza Arcybiskupa Józefa Gawliny Domowi Parafialnemu parafii p. w. św. Barbary w Chorzowie. Relację fotograficzną przedstawiamy poniżej.