Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
01 października 2023 r.
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

PARAFIA

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, a przed kościołem zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę funduszy na pomoc, dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Maroku.
 • Rozpoczynamy nowy miesiąc – PAŹDZIERNIK. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 1715 (tylko w środy różaniec będzie po Mszy wieczornej). Dzieci, które przyjdą na pierwszy lub drugi różaniec, otrzymają specjalne plansze do zbierania obrazków. Grafik prowadzenia modlitwy różańcowej jest w gablotkach, oraz na stronie internetowej.
 • Rodzice dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii, mają swoje spotkanie w poniedziałek (2 października) o godz. 1845 w kościele.
 • W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę szkolną o godz. 1630 (po Mszy zachęcamy do pozostania na różańcu).
 • W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 630.
 • W sobotę 7 października odwiedzimy z sakramentami chorych i starszych parafian, prosimy zgłosić ich do piątku w kancelarii parafialnej.
 • Dzieci zapraszamy w niedziele do kościoła już na godzinę 1030.
 • Osoby, które chcą przygotować się do bierzmowania w naszej parafii, a uczęszczają do szkół poza parafią św. Barbary, muszą pobrać deklarację kandydata w kancelarii lub w zakrystii. Wypełnioną deklarację przynoszą na spotkanie w kościele w czwartek 5 października o godz. 1845 (później nie będzie już to możliwe). Prosimy, aby na tym spotkaniu 5 października był obecny przynajmniej jeden rodzic od każdego z kandydatów do bierzmowania!
 • Dziś (1 października) w naszej parafii odbędzie się spotkanie Aniołów Misji. Rozpocznie się Mszą o godz. 1500 w intencji misji i środowiska Aniołów Misji, po niej o 1545 różaniec za misje (można dołączyć do tej modlitwy). Swoją obecność zapowiedział Ksiądz Biskup Grzegorz Olszowski.
 • Dziś (1 października) w kinie KOSMOS w Katowicach o godz. 1615 odbędzie się jednorazowy seans filmu pt. ULMOWIE. BŁOGOSŁAWIONA RODZINA.
 • Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 • Zachęcamy do zakupu nowego Gościa Niedzielnego. Można nabyć najnowszy Mały Gość Niedzielny oraz GOŚĆ EXTRA w cenie 14 zł – poświęcony MARII – pt. MATKA UCZNIÓW. Są też nasze „Wiadomości Fary św. Barbary”, oraz kalendarze maryjne na rok 2024 w cenie 10 zł.
 • Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz zbliżenia się do Marii w tym szczególnym „miesiącu różańcowym”.

EWANGELIA NA NIEDZIELĘ

Ewangelia


MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA – PAPIEŻA LEONA XIII

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.„Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.”
(J 6,54.60-69)